Hakkımızda

Tarım sektöründe taşları yerinden oynatmak isteyen biri kurumsaldan, diğeri çiftçilikten gelen girişimciler olarak Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği Tarım Zirvesi’nde yollarımız kesişti. 

Tarım sektöründeki en büyük problemlerden biri çiftçinin değer zincirinde ileri gidemeyip emeğinin karşılığını alamamasıdır. Bu sebeple ‘bir değil birlik olacağız’ dedik ve çiftçi ekonomisinin güçlenmesine fayda sağlayacak bir iş modeliyle 1000lerce merada hayvan otlatan binlerce çiftçiyi işimize katmayı hedefleyerek yola çıktık.

Bugün dünya sucuk endüstrisine baktığımızda; sucuk yapımında düşük fiyatlı ve kalitesiz etlerin kullanıldığını görüyoruz. Biz 1000mera olarak dananın en iyi yerleri olan antrikotu, bonfileyi, kontrafileyi de dahil ederek doğal bağırsakta gurme fermente sucuk üretiyoruz. Hayvanların psikolojisini önemsiyor ve onları kafeslere kapatmıyoruz. Hayvanlarımız kışın tamamen merada otlar, yazın ise kendi tarlalarımızda özel olarak yetiştirdiğimiz yem bitkileriyle beslenirler.  Yürüme ve otlama yetkinliği gelişen danalar, et verimi açısından daha kaliteli hale gelirler.

1000mera olarak katkılardan uzak duruyor ve eti en doğal hali ile size sunuyoruz. 

HUMANİFESTO

Shopping Cart